Psst...

Hey, we’re working on a new feature to help improve your pronunciation. We are looking for some people to test this new feature once it is ready. Join our mailing list to get notified about early access, as well as to get the latest updates about RhinoSpike. Join the list

Czech Recordings

PaulG
26 Words / 0 Comments
[ Show Text ]

Recordings

PaulG
30 Words / 1 Comments
[ Show Text ]

Recordings

 • Basic Phrases ( recorded by Peter ), American English

  Download Unlock
 • Basic Phrases ( recorded by tragram ), Prague

  Download Unlock
  Corrected Text
  more↓

  já jsem Pepa

  Jak se jmenuješ?

  Jak se jmenujete?

  dobré dopoledne

  dobré odpoledne

  Jak se máte?

  Mám se fajn.

  Mám se špatně.

  Odkud jste?

  Odkud jsi?

  Jsem z Anglie.

  Jsem z Ruska

lukeraffanti
5 Words / 0 Comments
[ Show Text ]

Recordings

pemullen
258 Words / 1 Comments
[ Show Text ]

Recordings

tekcop
163 Words / 0 Comments
[ Show Text ]

Recordings

CulpaCrave
71 Words / 1 Comments
[ Show Text ]

Recordings

 • Petr Průcha ( recorded by zuza ), unspecified accent

  Download Unlock
  Corrected Text
  more↓

  Petr Průcha vedl na body v české juniorské lize během sezóny od roku 2001 do roku 2002. Byl povolán do New York Rangers v osmém kole NHL v roce 2002.
  V sezóně 2005/6 se připojil k New York Rangers jako zelenáč, a pod vedením Jaromíra Jágra skóroval 30-ti góly, 47 body v 68 hrách. Hrál pro HC Pardubice, New York Rangers, Phoenix Coyotes, i SKA St. Petersburg. Odmítnul hrát v AHL.

CulpaCrave
16 Words / 0 Comments
[ Show Text ]

Recordings

 • Moje první české věty. ( recorded by lenkadv ), Czech

  Download Unlock
  Corrected Text
  more↓

  Je mi dvacet tři let. Jsem student vysoké školy. Jsem muzikant. Učím se jazyky. Jsem Američan.

 • Moje první české věty. ( recorded by zuza ), unspecified accent

  Download Unlock
Ezmarelda
110 Words / 0 Comments
[ Show Text ]

Recordings

 • Mývalové ( recorded by Bohdan ), Standard Czech

  Download Unlock
  Corrected Text
  more↓

  Venku začíná být chladněji. To je dobré na procházku. Máme mývaly v odpadcích. Měla jsem z nich strach, ale teď už ne. Teď ve tmě nosím baterku. Jednou jsem uviděla rodinu pěti mývalů. Byli velcí. Jsou roztomilí, ale nejsou tak roztomilí ve srovnání s mým psem. Mývalové mají rádi teplá místa jako motory aut. Hledala jsem na internetu, jak mývaly držet stranou od auta. Navrhlo mi to, že se dají/mají dát naftalínové kuličky pod kapotu auta. Ale je tu jeden problém. Když se zapne vyhřívání nebo klimatizace, pak je můžeš cítit a to není dobré pro zdraví. Tak možná tuto zimu budu mít v motoru mývaly. Buď mývaly nebo veverky.

 • Mývalové ( recorded by Kristyna ), Prague (Official Czech)

  Download Unlock
nmtraduc
247 Words / 0 Comments
[ Show Text ]

Recordings

 • Zvonky z Lorety ( recorded by Berzeger ), Prague

  Download Unlock
  Corrected Text
  more↓

  Zvonky z Lorety

  Když jdete z Pražského hradu na Pohořelec, vpravo vidíte kostel. Jmenuje se Loreta. Každou hodinu tady můžete slyšet zvonky, které hrají smutnou a sladkou melodii. Kdysi však zvonky jenom zvonily. O tom, proč začaly hrát, vypráví legenda. Blízko Lorety žila chudá vdova. Měla těžký život, protože měla hodně dětí - tolik, kolik je na věži Lorety zvonků. Vdova však děti milovala a často říkala: „To jsou moje zvonečky.“ Jediný poklad, který měla, byly stříbrné penízky. Každé dítě dostalo jeden peníz při křtu od bohaté tety. Jednou do Prahy přišla strašná nemoc - mor. Taky vdovin nejstarší syn dostal horečku, onemocněl a umřel. Nešťastná matka vzala jeden stříbrný peníz a šla do Lorety. Zaplatila tam synovi zvonění na poslední cestu. Když přišla domů, viděla, že její nejmladší dcerka má také horečku. Druhý den šla matka zase s penízkem do Lorety. A tak to šlo dál a dál. Každý den onemocnělo jedno dítě a každý den mu nešťastná matka zaplatila zvonky z Lorety. Pak onemocnělo její nejmladší dítě. Když znovu zazvonily zvonky z Lorety, matka zůstala sama. Její jediná útěcha byla, že také půjde tam, kam odešly její děti. Když se vrátila z posledního pohřbu, cítila, že také onemocněla. „Ach, moje drahé děti," řekla smutně, „kdo mi zazvoní na poslední cestu? Vtom začaly loretánské zvonky zpívat krásnou smutnou melodii. V jejich zvuku uslyšela matka hlasy, které tak dobře znala. „Duše mých děti,” zašeptala a umřela. Od té doby zvonky z Lorety nezvoní, ale zpívají sladkou melodii.

nmtraduc
237 Words / 2 Comments
[ Show Text ]

Recordings

 • Faustův dům ( recorded by Bohdan ), Standard Czech

  Download Unlock
  Corrected Text
  more↓

  Na Karlově náměsté stoji velký dům se zahradou. Legenda říká, že tam v minulosti bydlel doktor Faust, který uměl čarovat. Zavolal si ďábla a slíbil mu duši. Ďábel mu sloužil, ale nakonec odnesl Fausta do pekla. Dům zůstal dlouho prázdný. Jednou večer tam přišel chudý student. Byla mu zima a už tři dny nic nejedl. Lehl si na zem a spal. Když se ráno probudil, prošel celý dům: kuchyň, jídelnu, studovnu se starými knihami. Pak vešel do ložnice. Nad postelí ve stropě byla černá díra jako vchod do pekla. Student dostal strach a chtěl odejít. Vtom uviděl na stole červený peníz. Hlad byl silnější než. strach a student si peníz vzal. Šel do města, nakoupil jídlo a pití a večer se zase vrátil do Faustova domu. Ráno byl na stole nový peníz a další den zase. Student začal žít jako pán. Jedl a pil v hospodě, přestal studovat a peníze mu brzy nestačily. Jednou večer přemýšlel, kde vzít víc peněz. Dostal nápad, že si je vyčaruje. Řekl kamarádům, že má práci, a zamkl se v domě. To bylo naposled, co ho někdo viděl. Když tři dny nepřišel do hospody, kamarádi ho začali hledat. Se strachem vešli do Faustova domu. V jídelně, ve studovně ani v kuchyni nikdo nebyl. Šli do ložnice. Na zemi ležela čarodějná kniha. A kolem díry ve stropě uviděli čerstvou krev! S hrůzou utekli a dům byl zase dlouhé roky prázdný.

 • Faustův dům ( recorded by nutty ), unspecified accent

  Download Unlock
Overview

To make a new Audio Request or Script Request, click on Make a Request at the top of the page.

To record or transcribe for users learning your language, click on Help Others at the top of the page.

Recording and transcribing for other users will earn you credits and also move your own Requests ahead in the queue. This will help you get your requests recorded and/or transcribed faster.