Psst...

Hey, we’re working on a new feature to help improve your pronunciation. We are looking for some people to test this new feature once it is ready. Join our mailing list to get notified about early access, as well as to get the latest updates about RhinoSpike. Join the list

Turkish Recordings

Nelly
80 Words / 0 Comments
[ Show Text ]

Recordings

 • Anne-baba olmak kolay değil ( recorded by mertkarakuzu ), Istanbul

  Download Unlock
  Corrected Text
  more↓

  Anne-baba olmak kolay değil
  Kocam ve ben iyi bir anne-baba olmaya çalışıyoruz. Fakat bazen çocuklarımız mutlu edemiyoruz. Onlara göre biz daha spor giyinmeliyiz, daha spor bir araba almalıyız ve daha farklı müzikler dinlemeliyiz. Onların problemleriyle daha çok ilgilenmeliyiz ve arkadaşları bize geldiklerinde daha güler yüzlü olmalıyız.
  En önemlisi ise eve geç geldiklerinde daha anlayışlı olmalıyız. Ama onlar da biliyor ki, biz her şeyi onlar için istiyoruz ve onları çok seviyoruz.
  Beni anlıyorsunuz, değil mi? Gördüğünüz gibi anne-baba olmak kolay değil.

Nelly
113 Words / 0 Comments
[ Show Text ]

Recordings

 • Genç olmak kolay değil ( recorded by mertkarakuzu ), Istanbul

  Download Unlock
  Corrected Text
  more↓

  Genç olmak kolay değil
  Ben, Ahmet. Üniversitede okuyorum. Bana göre derslerim normal ve benim düzenli bir hayatım var. Ama annem ve babam benimle aynı fikirde değil. Onlara göre ben daha sağlıklı besinler yemeliyim, daha ciddi elbiseler giymeliyim, daha çok ders çalışmalıyım ve daha iyi notlar almalıyım. Saçlarım daha kısa olmalı, odam daha düzenli olmalı ve arkadaşlarım beni ziyaret ettikleri zaman evde daha sessiz olmalılar.
  Ama bence annem ve babam beni anlamıyorlar. Ben ve arkadaşlarım ders çalışıyoruz, görevlerimizi yapıyoruz. Biz sadece gençlik günlerimizi daha güzel yaşamaya çalışıyoruz. Ben biliyorum ki, annem ve babam beni çok seviyor. Ben de onları çok seviyorum. Fakat bazen anlaşamıyoruz.

  Beni anlıyorsunuz, değil mi? Gördüğünüz gibi genç olmak kolay değil.

Nelly
91 Words / 0 Comments
[ Show Text ]

Recordings

 • Ceyda Hanım ( recorded by mertkarakuzu ), Istanbul

  Download Unlock
  Corrected Text
  more↓

  Ceyda Hanım

  Ceyda Hanım Türkiye’li. O, İstanbulda oturuyor. İyi bir mesleği var. Özel bir şirkette muhasebecelik yapıyor.
  Ceyda Hanım evli ve iki de çocuğu var. Serhat ile Ferhat. Onlar henüz küçük. Biri 5 yaşında diğeri ise 6 yaşında. Ana sınıfına gidiyorlar.
  Ceyda Hanım’ın kocası Ferit, iyi bir öğretmen. O, Türk dili dersi veriyor.
  Ceyda Hanım ve kocası boş zamanlarında çocuklarıyla birlikte parka giderler, kitap okurlar, akrabalarını ziyaret ederler, televizyon seyrederler, müzik dinlerler. Onlar gezmeyi çok severler ve sık sık, neredeyse her hafta sonu akrabalarını ziyaret ederler. Onlar çok mutlu bir aile.

ielanguages
45 Words / 1 Comments
[ Show Text ]

Recordings

ielanguages
70 Words / 0 Comments
[ Show Text ]

Recordings

ielanguages
187 Words / 0 Comments
[ Show Text ]

Recordings

nitanz
16 Words / 0 Comments
[ Show Text ]

Recordings

Xenops
25 Words / 0 Comments
[ Show Text ]

Recordings

Nelly
118 Words / 2 Comments
[ Show Text ]

Recordings

 • Orhan bir falcıyı ziyaret ediyor ( recorded by KnyazLysergic ), Neuter

  Download Unlock
  Corrected Text
  more↓

  Orhan bir falcıyı ziyaret ediyor

  Orhan, ünlü bir falcıyı ziyaret ediyor. Orhan geleceğini çok merak ediyor. Falcı Orhan’ın geleceğine bakıyor. Falcıya göre gelecek yıl Orhan için çok ilginç olacak.
  Ocakta güzel bir kızla tanışacak ve ona aşık olacak. Şubat’ta onunla evlenecek. Mart’ta güzel bir yere tatile gidecek. Nisan’da hastalanacak. Mayıs’ta anne babası başka bir şehire taşınacak. Haziran’da evi yanacak. Başka bir ev arayacak. Temmuz’da arkadaşları ona doğum günü hediyesi verecek. Ağustos’ta patronu onu işten atacak. Eylül’de yeni bir işe başlayacak. Ekim’de kaza yapacak. Fakat yaralanmayacak. Kasım’da piyangodan araba kazanacak. Aralık’ta baba olacak.
  Falcıya göre bunlar olacak. Fakat Orhan emin değil. Bunlara pek inanmıyor. Çünkü gelecekten hiçbir insanın haber veremeyeceğini çok iyi biliyor. Bütün bunlar çok komik değil mi?

Nelly
125 Words / 2 Comments
[ Show Text ]

Recordings

 • Macera ( recorded by KnyazLysergic ), Neuter

  Download Unlock
  Corrected Text
  more↓

  Macera

  Şen ailesi bu hafta sonu Kanarya Adaları'na tatile gidecekler. Orada ne yapacaklarını hep birlikte planlamaları gerekecek. Bu yüzden çok heyecanlılar. Ve çok vakitleri de yok. Onlar Cumartesi günü yolculuğa çıkacaklar. Oraya çok güzel ve büyük bir uçakla gidecekler. Herkes bu yüzden çok heyecanlı.
  İşte Cumartesi günü ve bütün aile hazır. Uçak saat 2’de kalkacak ve onlar tam beş saat yolculuk yapacaklar.
  Şen ailesinden başka aileler de Kanarya Adaları'na tatile gidecekler. Belki de orada Şen ailesinin çok dostları olacak.
  İşte havaalanı ve uçak kalkmaya hazır. Herkes mutlu bir şekilde uçağa binecek. Fakat uçakta bir uçak korsanı olacağını nereden bilecekler?
  Herkes uçağa bindikten ve uçak havalandıktan sonra uçak korsanı uçağı kaçıracak ve herkes hayâl kırıklığına uğrayacak. Herkes çok üzgün. Artık Şen ailesi Kanarya Adaları'nı rüyalarında görecekler.