Psst...

Do you want to get language learning tips and resources every week or two? Join our mailing list to receive new ways to improve your language learning in your inbox!

Join the list

Turkish Audio Request

kd0imh
122 Words / 1 Recordings / 0 Comments
Note to recorder:

Normal süratla lütfen.

Dün bizim için önemli bir gündü. Öğleden sonra baş vurduğum bir kolejde mülakatım vardı. Başka öğretmenlerin önünde örnek dersi vermek zorundaydım. Bence iyi bir ders verdim ve onlar da beni beğendiler. Kolej iyi olmasına rağmen evimizden çok uzak. Orada çalışırsam yakında bir mahalleye taşınmak zorunda olacağız.

Ben mülakattayken eşim oğlumuzun okuluna yürürken on tane vahşi köpek tarafından saldırılıp dişlendi. Şükürler olsun ki arabayla geçerken birisi onu görüp kurtardı. Oğlumuz onunla beraber olsaydı büyük kabus olurdu. Tanrı onu koruduğu için minnettarım. (Sonra Twitter ile ilçenin başkanına haber verdim ve o hemen yanıtladı.)
Eve gelince eski bir arkadaşımın gönderdiği iş teklifi e-mailini tesadüfen fark ettim. Şimdi büyük bir karar vermek zorundayım. Bu yüzden pazartesi günü de benim için meşgul ve önemli bir gün olacak.

Recordings

Comments