Psst...

Do you want to get language learning tips and resources every week or two? Join our mailing list to receive new ways to improve your language learning in your inbox!

Join the list

Polish Audio Request

geniu
105 Words / 2 Recordings / 2 Comments

Oficjalna nazwa Polski to Rzeczpospolita Polska. Kraj leży w Europie Środkowo-Wschodniej, nad Morzem Bałtyckim. Na zachodzie graniczy z Niemcami, na południu z Republiką Czeską i Słowacją, na wschodzie z Ukrainą i Białorusią, a na północy z Federacją Rosyjską i Litwą.
Stolicą Polski jest Warszawa. Władzę w kraju sprawują: Sejm i Senat (władza ustawodawcza), Prezydent i Rada Ministrów (władza wykonawcza), sądy i trybunały (władza sądownicza). Polska zajmuje 312 tys. km2 i jest 9. krajem w Europie pod względem powierzchni. Polskę zamieszkuje 38 mln obywateli, co daje krajowi 8 miejsce w Europie i 34 na świecie.
Walutą obowiązującą w Polsce jest złoty. Religia dominująca to rzymski katolicyzm.

Recordings

Comments

geniu
Sept. 11, 2018

Bardzo dziękuję za nagranie!

anikaanika
Sept. 11, 2018

Na końcu się trochę pomyliłam i źle przeczytałam - "Religią dominującą - rzymski katolicyzm", ale cieszę się, że pomogłam. ;)

Overview

You can use our built-in RhinoRecorder to record from within your browser, or you may also use the form to upload an audio file for this Audio Request.

Don't have audio recording software? We recommend Audacity. It's free and easy to use.

Sponsored Links