Psst...

Do you want to get language learning tips and resources every week or two? Join our mailing list to receive new ways to improve your language learning in your inbox!

Join the list

Turkish Audio Request

Tati
113 Words / 0 Recordings / 0 Comments
Note to recorder:

not very fast please as I'm a begınner

Benim adım Judie. Ben İtalya'dan geliyorum. Şimdi Türkiye'de yaşıyorum. İstanbul'da bir yurtta kalıyorum. Türkçe kursa gidiyorum. Her sabah erkenden kalkıyorum. Duş alıyorum, hazırlanıyorum, kahvaltı yapıyorum ve kursa gidiyorum.
Sınıfımda farklı ülkelerden öğrenciler var. Onlar ile dersten önce buluşuyoruz. Beraber kan¬tinde çay veya kahve içiyoruz. Sonra sınıfa gidiyoruz. Öğretmen önce bizimle sohbet ediyor sonra derse başlıyor. Hepimiz çok çalışıyoruz ve çok kolay Türkçe öğreniyoruz.
Hafta sonu hepimiz İstanbul'da geziyoruz. Biz filmlerden çok hoşlanıyoruz. Sık sık sinemaya ya da tiyatroya gidiyoruz. Bazen bir lokantaya gidiyoruz. Orada kebap veya döner yiyoruz ve sohbet ediyoruz. Bazen de Kapalıçarşı'da alışveriş yapıyoruz. Arkadaşlarımıza ve ailemize he¬diyeler alıyoruz. Akşamları internete giriyorum. Ailem ile internette konuşuyorum. Türkiye'de günlerim çok güzel geçiyor.

Recordings

No Recordings yet

Comments

Overview

You can use our built-in RhinoRecorder to record from within your browser, or you may also use the form to upload an audio file for this Audio Request.

Don't have audio recording software? We recommend Audacity. It's free and easy to use.

Sponsored Links