Psst...

Do you want to get language learning tips and resources every week or two? Join our mailing list to receive new ways to improve your language learning in your inbox!

Join the list

Polish Audio Request

jats15
239 Words / 1 Recordings / 0 Comments

29 lutego rosyjskie media pokazały nagranie sprzed moskiewskiego metra z ubraną w czador kobietą, która trzymała w ręce głowę dziecka. Wykrzykiwała: "Allah akbar!" i "Jestem terrorystką". Po jej zatrzymaniu okazało się, że była opiekunką swojej ofiary - czteroletniej Nastii. 38-latka zamordowała dziewczynkę, gdy jego rodzice wraz ze starszym dzieckiem wyszli z domu. Dzieckiem opiekowała się od roku.

Rosyjskie media podają kolejne szczegóły sprawy. Kobieta nazywa się Gulczechra Bobokułowa, pochodzi z Uzbekistanu, w Rosji mieszka od pięciu lat. Została aresztowana na dwa miesiące, agencje opublikowały jej zdjęcia z aresztu. Przyznała się do zabójstwa dziecka, choć - jak donoszą media - różnie tłumaczyła swoje motywy.

W rosyjskim internecie krąży wideo opublikowane w serwisie YouTube, pokazujące najpewniej jej przesłuchanie. Nie wiadomo, kto je udostępnił. Na nagraniu Bobokułowa mówi, że kierowała nią chęć zemsty na Rosji za naloty w Syrii: - Zemściłam się na Putinie. On samolotami bombarduje w Syrii. Tam takie malutkie dzieci też żyć chcą.

Rzecznik Putina nie chciał komentować tej wypowiedzi - stwierdził, że trudno oceniać zeznanie kogoś, kto jest ewidentnie obłąkany. Wg telewizji Rossija24, kobieta miała jeszcze w latach 90. zdiagnozowaną chorobę psychiczną.

Rosyjscy śledczy zbadali kontakty kobiety - jak podali, w jej telefonie były numery ekstremistów z Państwa Islamskiego. W nagraniu Bobokułowa przyznaje, że chciała zamieszkać na terenach kontrolowanych przez PI. Według RIA Nowosti, została islamistką pod wpływem swojego partnera z Tadżykistanu. - Stała się agresywna i obnosiła się z hidżabem - mówi źródło agencji w organach ścigania.

Recordings

  • "Chciałam zemścić się na Putinie" - nowe doniesienia nt. makabrycznej zbrodni w Moskwie ( recorded by Adam_Chen ), standard

    Download Unlock

Comments

Overview

You can use our built-in RhinoRecorder to record from within your browser, or you may also use the form to upload an audio file for this Audio Request.

Don't have audio recording software? We recommend Audacity. It's free and easy to use.

Sponsored Links