Psst...

Do you want to get language learning tips and resources every week or two? Join our mailing list to receive new ways to improve your language learning in your inbox!

Join the list

Polish Audio Request

ihedgehog
146 Words / 2 Recordings / 0 Comments
Note to recorder:

Tekst nasycony głoską "cz".

Czarek to bardzo uczynny chłopczyk. Pan Mieczysław oczekuje paczki z Czech i Czarek obiecał mu, że po szkole w czwartek odbierze paczkę z poczty. Tego dnia na dworze zaczął padać deszcz, więc Czarek naciągnął na swoją czarną czuprynę czapkę, na ręce włożył rękawiczki, założył czerwony przeciwdeszczowy płaszcz i wyszedł na pocztę. Czarek zabrał również na smyczy swego szczeniaczka – małego owczarka o imieniu Kruczek. Kruczek ma spiczasty nos, czarne oczy i czarną łatkę na czubku głowy. Chłopczyk szybko odebrał z poczty oczekiwaną paczkę, która cała była opieczętowana czerwonym i czarnym tuszem. W podzięce pan Mieczysław poczęstował Czarka smacznymi czekoladkami oraz świeżo wypieczonymi bułeczkami z czereśniowym nadzieniem. Czarek dostał też zagraniczny znaczek pocztowy, który pan Mieczysław oderwał starannie z paczki. Czarek jest częstym gościem u pana Miecia. Razem czytają różne czasopisma albo oglądają w telewizji wieczorny mecz. Chłopczyk jest traktowany przez pana Mieczysława jakby był jego wnuczkiem.

Recordings

Comments

Overview

You can use our built-in RhinoRecorder to record from within your browser, or you may also use the form to upload an audio file for this Audio Request.

Don't have audio recording software? We recommend Audacity. It's free and easy to use.